Норвегія: подорож по тундрі
24 — 30 липня, 2023 р
7 днів
Норвегія, Тронделаг
Земля Trøndelag та її чарівна тундра
Група: 8-12 осіб
Вартість: 680 € + авіа
Виліт із будь-якого міста
Trøndelag — вся суть Норвегії. Цей регіон грав центральну роль в історичному розвитку Норвегії понад 1000 років. Розташований він прямо у центрі країни зі столицею у місті Тронхейм. Земля Trøndelag — це улюблений регіон для відпочинку самих норвежців. Адже це дикий, прекрасний та романтичний край. Тут все таке норвезьке: особливий скандинавський клімат, високі гірські хребти, незвичайні та чудові красою тундрові пейзажі, північні олені та арктичні лисиці.

Більшу частину туру ми проведемо в пішому поході національним парком Trollheimen. Природа парку — класична норвезька тундра. Незвичні для очей міського жителя масштаби відкритих просторів, великі долини та річки, що розливаються по них, величезні озера, льодовики, які залягають високо в горах, і, звичайно ж, стада північних оленів. Все це змушує сповільнитися, зупинитися та насолоджуватися кожним моментом.

Тур розрахований на 7 днів, 4 з них — похідні дні. Ми пройдемо кільцевий маршрут разом із досвідченим гідом-інструктором, а ночуватимемо у наметах серед дикої природи. Ця подорож для тих, хто любить ходити з рюкзаком, цінує недоторканість та унікальність природи, любить похідну їжу на лоні природи та хоче отримати незабутній досвід походу норвезькою тундрою.
Програма подорожі
ДЕНЬ 1-Й — 24 ЛИПНЯ;
Варшава - Осло - Опдаль
Зустріч в аеропорту Варшави або аеропорту міста Осло. Після прильоту забираємо багаж і сідаємо у швидкий поїзд до Опдаля. Це невелике норвезьке містечко, звідки ми вирушимо до національного парку на місце першої ночівлі.

Завершення першого дня проведемо на березі озера під назвою Гевілватнет, звідки відкриваються неймовірні краєвиди на гори. Встановимо намети й приготуємо вечерю на багатті та насолоджуватимемося атмосферою похідної романтики.
День 2-Й — 25 липня; ПЕРЕХІД 15 КМ;
Долина річки Міннілла
Вранці, прямо від озера, вирушаємо в долину річки Міннілла. Спочатку стежка йде схилом, який поріс карликовою березою. Набір висоти щадний і без різких перепадів. За перевалом починається найцікавіше — відкриваються тундрові простори, де з рослинності: полярна верба, карликові кущі чорниці, пухівка та осока. А головне, багато ягеля і різних видів мохів, якими харчуються північні олені. А це означає, що у нас є всі шанси побачити північних оленів вже в перший день :))

Загалом сьогодні пройдемо приблизно 15 км. Вийдемо прямо до гірської річки з дуже старим гарним мостом. Тут і зупинимося на ночівлю. Охочі можуть викупатися для бадьорості духу.
ДЕНЬ 3-Й — 26 ЛИПНЯ; ПЕРЕХІД 20 КМ
Йолдалсхітте
Сьогодні ще далі заглибимося у тундру. День буде багатий на пригоди, адже на нас чекає досить тривалий шлях по болоту. Саме на болотистих ділянках росте осока та пушиця, а стежки облаштовані дерев'яним настилом. Сподіваємось, нам пощастить і всі залишаться сухими :))

Після подолання перешкод вийдемо в долину з ознаками цивілізації. Дорогою нам зустрічатимуться овечі ферми та, власне, самі овечки.

Табір розбиваємо біля річки у мальовничій долині в оточенні гір та водоспадів. Готуємо вечерю та відпочиваємо.
ДЕНЬ 4-Й — 27 ЛИПНЯ; ПЕРЕХІД 10 КМ
Тролсхейменсхітте
Сьогодні чудовий день, адже у нас полуденка! Але для початку підіймаємося на плато, звідки відкриваються фантастичні пейзажі на високогір'я. На горизонті побачимо льодовикове озеро, каньйон річки, неймовірно красивий ліс, а також на нас чекає приємна прогулянка дерев'яним настилом через мальовниче болото.

Так ми приходимо у серце національного парку Trollheimen до туристичного притулку Тролсхейменхітте. Розташування робить його центральним вузлом та точкою перетину декількох маршрутів. За бажанням та за наявності вільних місць тут можна залишитися на ніч, і як мінімум прийняти гарячий душ, посушитися та скуштувати оленячого м'яса.

Неподалік притулку є відмінне місце для кемпінгу та багаття, там і влаштуємо стоянку.
ДЕНЬ 5-Й — 28 ЛИПНЯ; ПЕРЕХІД 22 КМ
Гевілвасхітте
Останній ходовий день та жодного дня без пригод! На нас чекає підйом по камінню та подолання перевалу. На перевальному плато між горами Мелломф'єль та Блохо починається справжня арктична пустеля — лише каміння, а з рослинності — зелений мох. На цій ділянці маршруту будемо йти вздовж льодовикових озер із вузькою береговою лінією з чорного вулканічного піску, точно як в Ісландії. Виходимо в просто фантастичну долину: вода з озер падає з висоти прямо в річку, що розливається по долині. У нижніх частинах долини нас чекає загартовування та оздоровлення — нескладний брід річки Гравбеккен, буде цікаво!

Надвечір спустимося до озера, у якого провели першу ночівлю. Стаємо табором на нашому місці. Готуємо переможну вечерю та відпочиваємо.
ДЕНЬ 6-Й — 29 ЛИПНЯ;
Тронхейм
Після сніданку та зборів висуваємось у бік цивілізації. Спочатку їдемо в Опдаль, потім, поїздом вирушаємо в Тронхейм (буквально година часу). Заселяємося в готель, де зможемо прийняти душ і відпочити як слід.

Ввечері гуляємо центром міста, набережною, попаримося в плавучій сауні та поплаваємо в холодних водах каналу. Пройдемося по магазинах і купимо сувенірів.
ДЕНЬ 7-Й — 30 ЛИПНЯ;
Тронхейм - Осло - Варшава
Найсмачніший сніданок на шведському столі, повільні збори, виселення з готелю. Норвезькі тундри залишаються позаду, маршрут пройдено, настрій гарний і ми вирушаємо в аеропорт, щоб повернутися додому! На нас чекає два перельоти: внутрішній з Тронхейму до Осло, і зворотний рейс до Варшави чи будь-якого іншого міста
Корисно знати
Вартість подорожі: 680 €
У цю суму включено:
 • Переїзди за маршрутом: поїзд / закидання на старт / трансфер в аеропорт
 • Похідне харчування (якісні сублімати)
 • Ніч у готелі в Тронхеймі зі сніданком
 • Супровід та робота гіда під час поїздки
 • Групове спорядження (газ, пальники, казанок)
 • Туристичне страхування
 • Оплачується самостійно:
  — Авіа-переліт
  — Оренда спорядження